Držkovská držka 2024

 

Prihláška na stiahnutie 

 
 

Držkovská držka

Držkovská držka je kultúrno - súťažné podujatie, na ktorom vopred prihlásené súťažné tímy z celého Slovenska súperia v príprave tej najlepšej držkovej polievky. Anonymné vzorky hodnotí nezávisla odborná porota. Hodnotená je farba, chuť, konzistencia, celkový vzhľad a tiež osobiná kategória, tzv. "gastronomická úroveň prípravy a prezentácie. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny a sprievodný program pre všetky vekové kategórie. 
 

Vaše najčastejšie otázky:

Prinášame Vám prehľad najčastejších otázok s odpoveďam,i s ktorými nás kontaktujte:

Kedy podujatie začne?

Podujatie začne o 12.00, do areálu Vás budú navigovať informačné tabule a organizátori podujatia. Podrobný časový harmonogram, poradie účinkujúcich a sprievodný program čoskoro zverejníme. Súťažné tímy by mali byť na mieste najneskôr o 11,30.

Kde zaparkujem?

Parkovanie pre návštevníkov je zabezpečené cca 200m od areálu na vyčlenenej a označenej ploche s parkovaocu službou. PARKOVANIE JE BEZPLATNÉ

Chcem prísť variť - súťažiť, čo mám urobiť?

Je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom prihlášky zverejnenej na stránke https://www.hodocu.sk/

Na prihláške nájdete všetky potrebné pokyny k vareniu

Máme prihlásený tím, prihlášku sme odovzdali, aké sú ďaľšie inštrukcie?

Súťažiaci si môžu prísť pozrieť areál už v piatok 23.8.2024 Príchod odporúčame v sobotu doobeda (cca 8,00 - 11,00). Parkovanie pre súťažiacich bude zabazpečené pri súťažných miestach. Parkovacej službe je potrebné oznámiť, že idete variť - budú Vás navigovať priamo do areálu.

Drevo a vodu  zabezpečuje usporiadateľ a v prípade, ak ste na prihlášku uviedli VLASTNÉ DRŽKY - NIE, zabezpečime aj držky. Z dôvodu nezáujmu počas minulých ročníkov tento rok (2024) nebudeme súťažiacim ponúkať tzv. štartovacie balíčky s koreninami.

Odporúčame Vám zobrať si altánok(vyhradená šírka priestoru cca 3m), slnečnik.

Odmenená bude tiež tvorivá prezentácia súťažnźch tímov, každý tím dostane priestor pri predstavovaní na hlavnom pódiu s moderátorom podujatia.

Chcem zobrať aj deti, nebudú sa nudiť?

Program Držkovskej držky je orientovaný na všetky vekové kategórie, vrátane detí, pre ktoré bude pripravená destská zóna, v ktorej nájdu:

nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, tetovanie, detské občerstvenie-cukrová vata, nanuky a pod. počas celého dňa.

Pripravený bude tiež program s animátormi od 15.00 do 18.00 (tvorivé dielne, súťaže).

Program je pestrý, držkovú však nemám rád, nebudem hladný?

Držkovská držka nie je iba o držkovej. Už tradične si budete môcť pochutnať na kvalitnom guláši a širokom výbere studených a teplých jedál.

Som predajca...hračiek, medovníkov a pod., chcem prísť predávať

Počet predajných stánkov je z priestorových dôvodov obmedzený. Priestor môžete dostať prednostne, ak okrem predaja robíte aj ukážky: napr. pletenie syrových korbáčov, rezbárstvo, modelovanie a pod. Kontaktujte 0903 287 309 (Stanislav Varényi)

Aká bude výška vstupného?

Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji za 8€ (Ticketportal a prepredajové miesta: NS Aténa BN,  OÚ Veľké Držkovce, členovia Hodoču). Deti do 12 rokov majú bezplatný vstup. Seniori nad 70 rokov zaplatia 2€ na mieste. Cena vstupného na mieste bude 12€.

Nenašli ste v prehľade Vašu otázku a chcete vedieť viac?

Máte nápad, ako podujatie vylepšiť, chcete pomôcť s prípravami alebo nás inak podporiť?

Kontaktujte nás:

0903 287 309 - Stanislav Varényi

0918 622 676 - Eduard Brigant

hodocu@gmail.com

Už teraz sa na Vás všetkých tešíme

 

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.