Držkovská držka 2022

Všetko podstatné nájdete na úvodnej stránke

 

Prihlasovanie tímov 2022 - prihláška

 
 

Prihlaska 2022.pdf (533,5 kB)

 
 
 

Držkovská držka

Držkovská držka je kultúrno - súťažné podujatie, na ktorom vopred prihlásené súťažné tímy z celého Slovenska súperia v príprave tej najlepšej držkovej polievky. Anonymné vzorky hodnotí nezávisla odborná porota. Hodnotená je farba, chuť, konzistencia, celkový vzhľad a tiež osobiná kategória, tzv. "gastronomická úroveň prípravy a prezentácie. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny a sprievodný program pre všetky vekové kategórie. 
 

Vaše najčastejšie otázky:

Prinášame Vám prehľad najčastejších otázok s odpoveďam,i s ktorými nás kontaktujte:

Kedy podujatie začne?

Podujatie začne o 12.00, do areálu Vás budú navigovať informačné tabule a organizátori podujatia. Podrobný časový harmonogram, poradie účinkujúcich a sprievodný program čoskoro zverejníme. Súťažné tímy by mali byť na mieste najneskôr o 11,00.

Kde zaparkujem?

Parkovanie pre návštevníkov je zabezpečené cca 200m od areálu na vyčlenenej a označenej ploche s parkovaocu službou. PARKOVANIE JE BEZPLATNÉ

Chcem prísť variť - súťažiť, čo mám urobiť?

Je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom prihlášky zverejnenej na stránke https://www.hodocu.sk/

Na prihláške nájdete všetky potrebné pokyny k vareniu

Máme prihlásený tím, prihlášku sme odovzdali, aké sú ďaľšie inštrukcie?

Súťažiaci si môžu prísť pozrieť areál už v piatok 16.8. Príchod odporúčame v sobotu doobeda (cca 11,00). Parkovanie pre súťažiacich bude zabazpečené pri súťažných miestach. Parkovacej službe je potrebné oznámiť, že idete variť - budú Vás navigovať priamo do areálu.

Drevo, vodu, koreniny zabezpečuje usporiadateľ a v prípade, ak ste na prihlášku uviedli VLASTNÉ DRŽKY - NIE, zabazpečime aj držky. Štartovacie balíčky budú odovzdané pri prezentácii tímov.

Odporúčame Vám zobrať si altánok(vyhradená šírka priestoru cca 3m), slnečnik.

Odmenená bude tiež tvorivá prezentácia súťažnźch tímov, každý tím dostane priestor pri predstavovaní na hlavnom pódiu s moderátorom podujatia.

Chcem zobrať aj deti, nebudú sa nudiť?

Program Držkovskej držky je orientovaný na všetky vekové kategórie, vrátane detí, pre ktoré bude pripravená destská zóna, v ktorej nájdu:

nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, tetovanie, detské občerstvenie-cukrová vata, nanuky a pod. počas celého dňa.

Pripravený bude tiež program s animátormi od 15.00 do 18.00 (tvorivé dielne, súťaže).

Program je pestrý, držkovú však nemám rád, nebudem hladný?

Držkovská držka nie je iba o držkovej. Už tradične si budete môcť pochutnať na kvalitnom guláši a širokom výbere studených a teplých jedál.

Som predajca...hračiek, medovníkov a pod., chcem prísť predávať

Počet predajných stánkov je z priestorových dôvodov obmedzený. Priestor môžete dostať prednostne, ak okrem predaja robíte aj ukážky: napr. pletenie syrových korbáčov, rezbárstvo, modelovanie a pod. Kontaktujte 0903 287 309 (Stanislav Varényi)

Aká bude výška vstupného?

Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji za 5/6/7€ (Ticketportal a prepredajové miesta: NS Aténa BN, CK Motýľ Tesco TN, OÚ Veľké Držkovce). Deti do 12 rokov majú bezplatný vstup. Seniori nad 70 rokov zaplatia symbolické 1€. Cena vstupného na mieste bude 8€.

Nenašli ste v prehľade Vašu otázku a chcete vedieť viac?

Máte nápad, ako podujatie vylepšiť, chcete pomôcť s prípravami alebo nás inak podporiť?

Kontaktujte nás:

0903 287 309 - Stanislav Varényi

0918 622 676 - Eduard Brigant

hodocu@gmail.com

Už teraz sa na Vás všetkých tešíme

 

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.